Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Úvod l Státní zřízení, obyvatelstvo, ekonomika, jazyk l Vstupní formality l Zdravotní rizika l Svátky l Historie l Kultura l Letecká doprava, doprava na místě, časové posunutí l Klima l Příroda l Měna, orientační ceny l Sportovní vyžití l Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

Státní zřízení, obyvatelstvo, ekonomika, jazyk

 

Venezuela - The Llanos

Venezuela je federální republika, oficiální název zní Bolívarovská republika Venezuela. Hlavou státu je prezident Hugo Chávez. Hlavním městem je Caracas. Rozloha státu je 916.445 km2, žije zde 25 milionů obyvatel. Obyvatelstvo je z 67% tvořeno mestici, z 21% potomky Evropanů, z 10% potomky Afričanů a ze 2% domorodými obyvateli. Žije zde přibližně 200.000 Indiánů, zbytků společenstev, která se stále živí lovem a sběrem. Obyvatelstvo je především římskokatolického (96%) a protestantského vyznání.
Hlavními průmyslovými odvětvími jsou těžba ropy a železné rudy, dále pak pěstování obilí, ovoce, cukrové třtiny a kávy. Hlavními hospodářskými partnery jsou USA, SRN, Japonsko, Kolumbie, Brazílie a Itálie. Hrubý národní produkt činí 8.500 USD na osobu. Úředním jazykem je španělština.


Telefonní předvolba: 58
Elektrické napětí: 120V, 60Hz
Váhy a míry: platí metrická soustava
 

Venezuela - Caracas

Venezuelu lze navštívit kdykoliv v průběhu roku. Přesto je pro cestování příhodnější období sucha (listopad – duben), snad jen Andělské vodopády jsou působivější v období dešťů.
Mějte také na paměti, že Venezuelané slaví během roku několik svátků. O Vánocích, během Karnevalu (několik dní před Popeleční středou) a Svatého týdnu (týden před Velikonoční nedělí) často cestují a navštěvují své přátele. V těchto obdobích je třeba své cesty více plánovat a je obtížnější sehnat ubytování. Na druhé straně během těchto svátků země hýří barvami a žije především zábavou.

 

« Předchozí l Další »

 

Úvod l Státní zřízení, obyvatelstvo, ekonomika, jazyk l Vstupní formality l Zdravotní rizika l Svátky l Historie l Kultura l Letecká doprava, doprava na místě, časové posunutí l Klima l Příroda l Měna, orientační ceny l Sportovní vyžití l Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net