Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Úvod l Státní zřízení, obyvatelstvo, ekonomika, jazyk l Vstupní formality l Zdravotní rizika l Svátky l Historie l Kultura l Letecká doprava, doprava na místě, časové posunutí l Klima l Příroda l Měna, orientační ceny l Sportovní vyžití l Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

Měna, orientační ceny

 

Venezuela - Canaima

Venezuelskou měnou je Venezuelský Bolívar. Dne 21.2.2003 bylo zavedeno opatření omezující volnou směnitelnost bolívaru. V současné době mohou turisté směnit své valuty na letišti či v hotelu za oficiální kurs 1600,- bolívarů za 1 USD. Zpětná výměna není možná. V zemi existuje černý trh s valutami, avšak tato možnost je riskantní (falešné bankovky, přepadení). Směna na černém trhu může být rovněž potrestána odnětím svobody.

V zemi se dá dobře žít za 20 –30 USD/den. Ti, kteří hledají vyšší komfort, by měli počítat minimálně s 50 USD/den.
 

Nejvýhodnější je cestovat do Venezuely s americkými dolary nebo s cestovními šeky American Express. V luxusních hotelech, restauracích a obchodech lze platit platebními kartami Visa a MasterCard. Peníze lze směnit v bankách nebo v casa de cambio (autorizované směnárny). Mějte na paměti, že fronty před bankomaty mohou být dost dlouhé, hlavně první pondělí v měsíci, kdy jsou banky zavřené, a před svátky, kdy je veškerá hotovost z bankomatů vybrána během dopoledne.
 

Venezuela - Coast East

Stravování je ve Venezuele velmi levné, dobře se najíte například u pouličních stánků. Je třeba zvolit jídlo, které prošlo varem, pečením nebo smažením, abyste se vyvarovali případných žaludečních problémů. Restaurace jsou poměrně dobré, i zde však buďte opatrní. Spropitné by mělo činit zhruba deset procent. V obchodech najdete široký sortiment zboží za dobré ceny.
Základem venezuelských jídel jsou palačinky, kuřecí, vepřové a hovězí maso, polévky a dušená zelenina. Turisté mohou využít restaurací, kde je servírováno menú del día (denní menu), levné menu skládající se z polévky a hlavního jídla. Mezi vyhlášené místní speciality patří empanadas (smažené kukuřičné placky s náplní z mletého masa, sýru a fazolí), pabellón criollo (venezuelské národní jídlo z kousků hovězího masa, rýže, černých fazolí, sýru a smaženého banánovníku), tequenos (tenké těsto vyrobené ze sýra, omotané kolem prstu) nebo hervido (polévka ze šunky, kuřete a ryby).
 

Pijí se především dovážená vína, domácí totiž nejsou z nejlepších. Při objednávání pamatujte na to, že LISA znamená sklenice piva, zatímco TERCIO je celá láhev.

Ubytovací služby jsou přijatelné, existuje tu mnoho ubytovacích kapacit s lepší či horší kvalitou. Velmi oblíbené jsou posadas, stylové penziony s kompletním vybavením. Poměrně levné ubytování je v soukromí, musíte však pečlivě zvážit a prozkoumat, čí nabídku přijmete. Venezuela skýtá také luxusní ubytovací kapacity včetně pětihvězdičkových hotelů nabízejících program all inclusive. Ceny za jednu noc v bezpečných hotelech se pohybují od 70,- do 200,-USD. Nocování pod širým nebem rozhodně nedoporučujeme vzhledem k možnosti okradení a oloupení.

 

« Předchozí l Další »

 

Úvod l Státní zřízení, obyvatelstvo, ekonomika, jazyk l Vstupní formality l Zdravotní rizika l Svátky l Historie l Kultura l Letecká doprava, doprava na místě, časové posunutí l Klima l Příroda l Měna, orientační ceny l Sportovní vyžití l Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net