Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Úvod l Státní zřízení, obyvatelstvo, ekonomika, jazyk l Vstupní formality l Zdravotní rizika l Svátky l Historie l Kultura l Letecká doprava, doprava na místě, časové posunutí l Klima l Příroda l Měna, orientační ceny l Sportovní vyžití l Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

Venezuela - Canaima - tropický prales

 Z města Puerto Ayacucho se organizují výlety k horním tokům řek Orinoco, Sigapo nebo Autana a do středu venezuelské Amazonie.


Karibské pobřeží – severovýchodní pobřeží je ideálním místem pro sportovní aktivity, jakými jsou šnorchlování, potápění, rybaření a surfování. Nebo můžete jen ležet na písku a užívat si slunce. Bílé pláže jsou omývány mořem tyrkysové barvy a lemovány kokosovými palmami. Ostrov Isla de Margarita (40 km od pevniny) je velmi populární mezi milovníky koupání, na svoji dovolenou sem míří i mnoho Venezuelanů. Je snadno přístupný trajektem z Cumaná a z Puerto La Cruz.


Coro – je malebné, klidné město na poloostrově Paraguaná na karibském pobřeží. Dochovala se zde skvostná koloniální architektura. Město bylo založeno v roce 1527 jako jedno z prvních sídel na kontinentu. Nejzajímavější stavby pocházejí z 18. století, kdy Coro bylo pašeráckým centrem a vzkvétalo díky obchodu s ostrovy Curaçao a Bonaire. Historické centrum bylo v roce 1950 prohlášeno národní památkou a řada budov byla zrestaurována. Nejkrásnější koloniální třídou je Calle Zamora. Je dlážděná kočičími hlavami a lemují ji panské domy. Mezi další památky patří Katedrála a Muzeum umění.


Río Orinoco – třetí nejdelší řeka v Jižní Americe je dlouhá 2150 km. Pramení na jihu země blízko hranic s Brazílií a vlévá se do moře na severovýchodním pobřeží. Deltu tvoří nesčetné zalesněné ostrůvky. Na jejich březích žije lid Warao. Příslušníci tohoto kmene cestují především na kanoích a živí se rybolovem. Na dolním toku řeky leží Ciudad Bolívar (dříve Angostura) – město, které se může chlubit slavnou historií, a které si stále zachovává svůj koloniální půvab. Zde Simón Bolívar založil svoji základnu v poslední fázi války za nezávislost. Před osvobozením od španělské nadvlády bylo město dočasně hlavním městem země. Většina návštěvníků se v Ciudad Bolívar zastaví cestou do Canaimy. Toto město leží na řece Río Carrao přímo pod místem, kde řeka přechází do sedmi nádherných vodopádů. Nedaleko je Salto Angel (Andělský vodopád), nejvyšší vodopád na světě (807 m, 16x vyšší než Niagarské vodopády). Cestou dále na jihovýchod přijedete do nádherné krajiny Gran Sabana známé svými tepuis (hory s plochými vrcholy) a simas (úseky džungle 350 m široké, obklopené strmými útesy)

 

Venezuela - Andy

Andy – zelené hory Sierra Nevada de Mérida jsou nejsevernějším místem And a leží na severozápadě Venezuely. Jsou posety malými vesnicemi, jejichž obyvatelé stále žijí tradičním způsobem života. Hory jsou křižovány stezkami, které vytrvalým cestovatelům poskytnou ohromující vyhlídky na zasněžené vrcholky. Oblíbenou turistickou destinací je přátelské město Mérida ležící pouhých 12 km od nejvyšší hory Pico Bolívar.


Colonia Tovar – neobvyklé horské město leží v nadmořské výšce 1800 m asi 60 km západně od Caracasu. Město bylo založeno v roce 1843 skupinou 376 německých osadníků z Černého Lesa. Od ostatního světa bylo izolováno nejen díky nedostatku cest, ale také v důsledku vnitřních zákonů, které nepovolovaly sňatky mimo kolonii. Osada si proto dlouho udržovala svoji původní kulturu, jazyk a architekturu. Až ve 40. letech 20. století byla jako oficiální jazyk uznána španělština a sňatky mimo kolonii byly povoleny. Ke skutečnému zlomu došlo v roce 1963, kdy do kolonie Tovar byla vybudována cesta z Caracasu. Do kolonie přicestovali noví obyvatelé, jejich celkový počet se tak zvýšil z původních 1300 na 6500.
V současnosti je Colonia Tovar klasickou ukázkou turistického městečka, malého kousku Německa ztraceného ve venezuelských lesích, které o víkendech přitahuje množství návštěvníků, ale během týdne je opuštěné. Z hlavního města sem lze podniknout příjemný jednodenní výlet. Pokud se rozhodnete zůstat přes noc, přibalte si teplé oblečení, protože po západu slunce teplota prudce klesá. Pro cestu do Colonia Tovar využijte caritto z Caracasu a přestupte v El Junquitu (2 hodiny)


Roraima – stolová hora Roraima se rozkládá mezi hranicemi Venezuely, Guyany a Brazílie na rozloze o 280 km2. Je velmi oblíbeným cílem milovníků trekingu a botaniky. Celá okružní cesta trvá pět dní, na poslední dva dny je zvykem pronajmout si průvodce. Přestože cestu znepříjemňují časté a vydatné srážky, výstup na náhorní plošinu je fascinující a náhorní plošina připomínající měsíční krajinu vás ohromí černými skalami, růžovými plážemi a úžasným rostlinným životem.


Salto Aponguao – jeden z nejkrásnějších a nejfotografovanějších vodopádů v oblasti Gran Sabana je Salto Aponguao. Dostat se k němu je poměrně náročné, je třeba vynaložit trochu času a energie. Jeden ze způsobů je opustit dálnici, pak jet asi 40 km po nevyasfaltované cestě, až dojedete do indiánské vesnice Iboribó. Pak zaplatíte někomu z místních, aby vás curiarou (kanoí z vyhloubeného kmene) převezl na druhý břeh řeky Aponguao. Odtud je to půl hodiny k vodopádům. Stezka vedoucí k vodopádům je dobře značená. Druhou možností je pronajmout si loď, která vás přímo k vodopádům doveze a vrátit se pěšky. Každopádně 105 metrů vysoký vodopád Salto je skutečně impozantní. V přírodních jezírcích se můžete vykoupat. Nedaleko je tábořiště, ze kterého se nabízí úchvatný pohled na vodopády i okolní krajinu.

 

« Předchozí l

 

Úvod l Státní zřízení, obyvatelstvo, ekonomika, jazyk l Vstupní formality l Zdravotní rizika l Svátky l Historie l Kultura l Letecká doprava, doprava na místě, časové posunutí l Klima l Příroda l Měna, orientační ceny l Sportovní vyžití l Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net