Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

VÝLET

Okruh s průvodcem: Úchvatná Venezuela (8 dní/7 nocí)

 

Odlet z/do Caracasu každou středu (ostatní dny na vyžádání)

 

1. den: Přílet do Caracasu.

 

Ubytování: v hotelu Las Américas 3* na luxusní promenádě Sabana Grande. 75 pokojů s klimatizací, televizí, telefonem. Hotel má vlastní restauraci a bar. Na střeše je malý bazén. 

 

Stravování: bez stravy

 

Venezuela - Caracas

Region: Caracas leží v několika údolích 1000 metrů nad úrovní moře. Je obklopen zalesněnými kopci. Známky koloniálních kořenů města jsou stále patrné na historických budovách a dramaticky kontrastují s impozantními mrakodrapy. Mj. navštívíme rodiště „Osvoboditele“ Simóna Bolívara, městskou radnici, kde byl podepsán Akt o nezávislosti Venezuely, bývalé královské vězení La Casa Amarilla, El Capitolio, kde je uschován Akt o nezávislosti a kde si také prohlédnete cennou nástěnnou malbu zachycující bitvu u Carabobo, Bolívarovo náměstí, kde se začala psát historie Venezuely, Quinta Anauco, kde žila dlouhá a známá linie markýzů až do roku 1837, kdy zemřel poslední markýz del Toro. Tento dům také uvítal Osvoboditele Bolívara při jeho poslední návštěvě Caracasu.

Caracas je moderní metropole s krásnými budovami. Jmenujme např. divadlo Teresa Carreño, kde se pořádají koncerty, opery a další společenské akce, nebo Muzeum krásných umění. V Caracasu také najdete množství obchodů nabízejících bohatý sortiment zboží, od kůže až po šperky.

El Hatillo je malé koloniální město s typickými domy roztroušenými kolem náměstí. Suvenýry můžete nakoupit v největším a nejlepším obchodě s řemeslnými výrobky nebo můžete posedět na terase některé z kaváren.

Program: Po odbavení na letišti setkání s anglicky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu Las Américas. Nocleh.

 

2. den: Okružní jízda Caracasem a odlet do Méridy.

 

Ubytování: Posada La Casona de Margot je malý penzion v Méridě, nedaleko Bolívarova náměstí. Penzion disponuje 15 útulnými pokoji

 

Stravování: Snídaně

 

Region: Město Mérida, jedna z nejoblíbenějších destinací,  je branou do venezuelské Amazonie. Na pozadí města se rýsují  zasněžené vrcholky známé jako „Pět bílých orlů“. Nejvyšší z nich je Pico Bolívar s 5.007 metry. Nad údolími a horskými vrcholky prochází slavná Teleférico, nejvyšší a nejdelší lanovka na světě, která stoupá až do výšky 4.675 metrů.  Oblast nad údolím Mérida je typická svými páramos (vysokými planinami). Název páramo označuje vysokohorská pásma v rovníkové oblasti, která se nacházejí pouze ve Venezuele, Ekvádoru, Kolumbii a v Africe nedaleko Kilimandžára. Páramos  jsou poněkud strohou krajinou, kterou oživují jen zakrslé keře a horské květiny. Ty svými jasnými barvami přitahují opylovače, několik málo druhů hmyzu, které jsou schopny přežívat v této nadmořské výšce. Oblast kolem Méridy je protkána mnoha vodními proudy, které jsou plné pstruhů, hlubokými jezery a malými andskými vesnicemi, které jsou přístupné pouze pěšky nebo na oslu.

 

Program: Transfer na letiště, odlet do Méridy. Setkání s místním anglicky mluvícím průvodcem. Krátká okružní jízda městem a transfer do hotelu. Nocleh.

 

3. den: Celodenní výlet do oblasti Páramos

 

Ubytování: Posada La Casona de Margot

 

Stravování: Snídaně, oběd

 

Venezuela - Andy

Program: Celodenní výlet do oblasti Páramos. Během horského výstupu budeme pozorovat, jak se vegetace mění. Banánovníkové plantáže přecházejí v rozlehlé horké pláně, kde přežívají pouze zakrslé keře a horské květiny. Budeme putovat po úzkých a klikatých andských stezkách, mineme andské vesnice Mucurabá a Mucuchíes a také „Laguna Negra“ (černou lagunu), klidné ledovcové jezero v nadmořské výšce cca 3500 metrů. V jeho černé hladině se zrcadlí okolní vegetace. Později navštívíme přírodovědnou stanici v Mifafi, která je známá svým projektem na záchranu medvědů a projekt na navrácení kondorů do přirozeného prostředí venezuelských And. Návrat do Méridy, nocleh v penzionu La Casona de Margot.

 

4. den: ½-denní výlet lanovkou

 

Ubytování: Posada La Casona de Margot

 

Stravování: Snídaně

 

Program: Jízda nejvyšší lanovkou na světě. Fakultativně: návštěva open-air muzea Los Aleros. Muzeum zaznamenává život ve Venezuele před 50 lety.

 

5. den: Přelet do Ciudad Bolívar se stopoverem v Caracasu

 

Ubytování: Posada Angostura

 

Stravování: Snídaně

 

Program: Snídaně, volné dopoledne. Po obědě transfer na letiště a odlet z Méridy přes Caracas do Ciudad Bolívar. Transfer do hotelu, nocleh.

 

6. a 7. den: Přelet Ciudad Bolívar – Canaima

 

Ubytování: Parakupa Lodge. Kemp v savaně na okraji Canaimy poskytuje výhled na vzdálenou Canaimskou lagunu. Všech 16 pohodlně zařízených pokojů má vlastní příslušenství a stropní ventilátor.

 

Stravování: Snídaně, oběd, večeře.

 

Region: Národní park Canaima a Andělský vodopád

Venezuela - Canaima - Andělský vodopád

Mezi mlžnými pralesy amazonské pánve a povodím Orinoca v centrální Venezuele se nachází členitá oblast tvořená jednak horami, ale i hlubokými, hustě zalesněnými kaňony. Strmé stěny hor se tyčí do výšky přes 1800 metrů, jejich vrcholky jsou takřka perfektně ploché. Tyto formace jsou známé pod svým indiánským názvem: tepuis. Původně byly tyto vrcholky spojeny s rozlehlou plošinou, která se rozprostírala na rozsáhlém území Jižní Ameriky od Kolumbijských hor až po Guyanu. Působením eroze vznikaly v plošině údolí a trhliny, až se jednotlivé části staly samostatnými útvary. Toto území je jednou z nejméně obydlených, ale také jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí v Jižní Americe.

Když v roce 1912 Arthur Conan Doyle četl zprávy o tomto nově objeveném pohoří, nechal se jím inspirovat a napsal slavný viktoriánský román „Ztracený svět“. V jistém smyslu se skutečně o ztracený svět jedná, neboť z vysokých izolovaných pahorků se staly jakési biologické ostrovy.

Nejslavnější z tepuis je Auyan-tepui, odkud padá střemhlav nejvyšší vodopád světa – Andělský vodopád (979 m). Vodopád je dvakrát vyšší než  Empire State Building a třikrát převyšuje Eiffelovu věž.

 

Program: Snídaně. Transfer na letiště a odlet z Ciudad Bolívar do Canaimy. Přeletíme nejvyšší vodopád světa, Andělský vodopád – Salto Angel. Po příletu do Canaimy transfer do Parakaupa Lodge, oběd. Odpoledne volno, možnost výletů v oblasti Canaimy. Večeře a nocleh (celkem 2 noci).

 

8. den: Canaima – Caracas

nebo prodloužení pobytu v některém z přímořských letovisek ostrova Margarita.

 

Ubytování: -

 

Stravování: Snídaně

 

Program: Po snídani volno, možnost podniknout další výlet v rámci canaimské oblasti. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Caracasu nebo Porlamaru na ostrově Margarita.

 


 

Cena v Kč

Z Caracasu do Caracasu nebo Porlamaru

1/1

1/2

1/3

Dítě

45.390

41.390

39.590

19.990

1/1, 1/2, 1/3 = cena za osobu v jednolůžkovém, dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji typu Standard.

 

Cena zahrnuje:

Všechny lety, ubytování, stravování dle programu, uvedené výlety a transfery

 

Povinné poplatky:

Vstupné do Canaimského národního parku 6 USD, letištní taxy cca 22 USD.

zpět

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net