Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Delta řeky Orinoco

 

Venezuela - řeka Orinoco

Delta Orinoca je rozsáhlým a spletitým labyrintem vodních cest zvolna se klikatícími džunglí a odnášejícími vody Orinoca do Atlantického oceánu. Delta se tvořila v průběhu několika tisíciletí tak, jak mohutná řeka ukládala do oceánu milióny tun sedimentu. Jen za poslední století se delta rozšířila asi o 1.000 km2 a pokračuje dále do Atlantiku asi o 40 metrů ročně. Orinoco se rozvětvuje do více než 60 caños (vodních cest) a 40 řek. Ty jsou rozptýleny na území o rozloze 41.000 km2 , které je dále tvořeno zalesněnými ostrovy, bažinami, lagunami a mangrovníkovými háji. Celé území bylo prohlášeno přírodní rezervací. Při projížďce po kanálech a zátokách na motorizované kánoi, budeme pozorovat malé komunity zemědělců roztroušené podél řeky a obdivovat exotickou flóru. Možná spatříte i delfíny a vzácné sviňuchy.

 

Venezuela - řeka Orinoco

Rodilými obyvateli delty jsou Indiáni kmene Warao. Populace čítající asi 24.000 lidí je činí druhým nejpočetnějším domorodým kmenem v zemi. Stáří kmene je odhadováno na 12.000 let. Skupiny rodin žijí v palafitos, dřevěných domcích postavených na kůlech podél břehů řeky. Jednotlivé domy jsou propojeny lávkami. Indiáni tráví většinu času rybolovem v blízkých caños nebo lovem a sběrem v okolních lesích. Název Warao pochází ze slova War-aroa, „lidé na kanoích“, a dokonce i malé děti dokážou plavat a pádlovat na kánoi, sotva se naučí chodit. Pod vedením Indiánů si vyzkoušíte lov piraní a také se poučíte, jak přežít v džungli.
 

zpět

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net