Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Ciudad Bolívar - Bolívarovo město a okolí

 

Ciudad Bolívar bylo založeno roku 1764 na skalnaté vyvýšenině v nejužším místě řeky Orinoco. Bylo tudíž vhodně pojmenováno Angostura (úzký). Město nabylo významu v době boje za nezávislost, kdy se stalo ústředím Simóna Bolívara. Jméno města bylo změněno na Ciudad Bolívar na počest Osvoboditele.
Obvzlášť atraktivními památkami jsou koloniální architektura, dlážděné ulice kolem Bolívarova náměstí a katedrála. Ciudad Bolívar je také branou pro výlety do oblasti Canaima.

El Caimán del Orinoco se nachází 45 minut od Ciudad Bolívar v oblasti přítoku řeky Orinoco. Najdete zde tři různé typy krajiny: První je rozlehlá savana přerušovaná malými ostrůvky vegetace, kde žijí především různé druhy ještěrů a ptactva. Druhou tvoří kaktusové lesy. Obří „Cereus“ (dosahuje výšky přes 12 metrů) zde sdílí své území s krásným „Guamachem“ a čajovníkem Tea Tree, známým pro své léčivé účinky. A nakonec můžete v kánoi neslyšně brázdit lesy ve vodách Orinoca, obdivovat hrdou chůzi volavek, křehký let kolibříků a žertování lemurů . Možná zde zahlédnete šedé orinocké delfíny nebo obří vydry, jak hravě doprovázejí loď. Někteří z vás si možná budou chtít vyzkoušet lov hrůzu nahánějících piraní, které společně s aligátory, rejnoky a elektrickými úhoři obývají lagunu.

Přítok Orinoca Rio Caura, je krásná řeka protékající nedotčeným dešťným pralesem jižní Venezuely, 4 km od Ciudad Bolívar. Je přerušena osmi mohutnými vodopády Pará, které dosahují stejné výšky jako Niagarské vodopády. Oblast je domovem Indiánů Maquiritare, kteří zde žijí nerušeně v panenské přírodě. Dalšími obyvateli řeky jsou delfíni, vydry, želvy, ledňáčci, barevní papoušci a kolonie volavek.

zpět

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net