Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní info l Poloha l Svátky l Historie l Letecká a místní doprava l Možnosti zábavy l Zajímavá místa

 

Caracas - Svátky

 

Venezuela

Události v Caracasu se řídí především církevním kalendářem. Veškeré dění se zastavuje o Vánocích, během Karnevalu, o Velikonocích a v době svátku Božího těla. Také dny věnované nejrůznějším světcům jsou důležité. Největším náboženským svátkem jsou Velikonoce, které se slaví na předměstí Chacao. Začíná v pátek před Květnou nedělí, vrcholí pompézními průvody během Zeleného čtvrtku a Velkého Pátku a končí „upálením Jidáše“ na Velikonoční neděli.

 

Obecně lze říci, že na vzdálenějších předměstích jsou svátky slaveny intenzivněji než v centrálních okrscích. El Hatillo začíná šílet 3. května, 16. července a 4. září, a v Petare propukají oslavy 30. a 31. ledna a poslední neděli v září.

 

Také kulturní události v Caracasu nelze opomenout. Nejvýznamnější z nich je Festival Internacional de Teatro (Mezinárodní divadelní festival), který se koná na přelomu března a dubna každý sudý rok. V El Hatillo se mezi zářím a listopadem pořádá malý hudební festival. Festivalu El Piano na přelomu června a července je širšího rozsahu - od Bacha až po Chicka Coreu. Na červencovo-srpnovou Temporada de Danza (Období tance) se sjíždějí nejlepší taneční skupiny z celé země. Oslavy výročí založení města, 25. července, jsou doprovázeny mnoha kulturními akcemi po celém Caracasu, stačí si jen vybrat z nejrůznějších koncertů, výstav a divadelních představení.

 

Mezi státní svátky patří 1. leden (Nový rok), pondělí a úterý před popeleční středou (Karneval), Zelený čtvrtek a Velký pátek, 19. duben (Prohlášení nezávislosti), 1. květen (Den práce), 24. červen (Bitva u Caraboo), 5. červenec (Den nezávislosti), 24. červenec (výročí narození S. Bolívara), 12. říjen (objevení Ameriky) a 25. prosinec (Vánoce).

 

« Předchozí l Další »

 

Základní info l Poloha l Svátky l Historie l Letecká a místní doprava l Možnosti zábavy l Zajímavá místa

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net