Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní info l Poloha l Svátky l Historie l Letecká a místní doprava l Možnosti zábavy l Zajímavá místa

 

Caracas - Poloha

 

Venezuela - Caracas

Caracas se táhne 20 km dlouhým a úzkým pobřežním údolím. Toto údolí je na severu lemováno zeleným a neobydleným národním parkem El Ávila. Jih je naopak zastavěn moderními předměstími a také pochybnými městečky z chatrčí ležícími na úpatí kopců.  Centrum Caracasu je dlouhé 8 km, začíná v El Silenciu a končí v Chacau. Původní historické čtvrti (popř. to, co z nich zbylo) zabírají západní část centrálního území. Muzea, divadla a kina se soustřeďují kolem Centrálního parku na východním okraji historického centra. Většina ubytovacích kapacit a restaurací najdete v historické čtvrti a na pěší zóně Sabana Grande, která je zároveň doslova nákupním rájem. Gurmáni a milovníci nočního života mohou zamířit do Altamiry, El Rosalu a Las Mercedes na východě města.

 

Caracaské letiště leží v Maiquetíi, 16 km od města. Mezi letištěm a městem jezdí autobusy od 5:30 do 20:00 hodin, ale často odjíždějí ze stanice, až když jsou zcela plné. Jízdné činí kolem 3 USD a cesta trvá asi 40 minut, pokud se autobus nezdrží v dopravní zácpě (pak je jízda dvakrát tak dlouhá). Taxi do historického centra stojí 22 USD, do Altamiry 30 USD.

 

Caracas lze navštívit v kterékoliv roční době. Podnebí v této oblasti je suché, období dešťů, které od června do října panuje v ostatních částech Venezuely, se města příliš nedotýká. Teploty jsou příjemné a stálé, celoroční průměr se pohybuje kolem 25°C. Srážky ani v období dešťů zpravidla nepřesáhnou 100 mm. Během Vánoc, Karnevalu a Velikonoc Venezuelané hojně navštěvují své příbuzné a přátele, což by mohl být faktor, který ovlivní vaše rozhodnutí ohledně návštěvy Caracasu. V těchto obdobích je totiž doprava komplikovanější a také ubytování se těžko shání.

 

« Předchozí l Další »

 

Základní info l Poloha l Svátky l Historie l Letecká a místní doprava l Možnosti zábavy l Zajímavá místa

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net