Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

fotogalerie / letenky on-line

 
 

 : základní informace

 : caracas
 : ostrov margarita

 : možnosti ubytování

 : poznávací zájezdy

 : výlety

 : transfery

 : kontakt & rezervace

 

 

tento web provozuje

CAMPANATOUR
HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní info l Poloha l Svátky l Historie l Letecká a místní doprava l Možnosti zábavy l Zajímavá místa

 

Caracas - Letecká doprava, doprava na místě

 

Venezuela nabízí nejlevnější letecké spojení do Evropy a Severní Ameriky a zpět. Hlavní městské letiště pro mezinárodní i vnitrostátní lety je letiště Simóna Bolívara v Maiquetíi, 26 km od centra Caracasu. Sem míří a odtud také odlétají dopravci z Velké Británie, Francie, Holandska a Spojených států. Domácí lety míří do Porlamaru, Maracaiba and Puerto Ordazu.

 

CENY VNITROSTÁTNÍCH A MEZINÁRODNÍCH LETŮ ZDE

 

Silnice do Caracasu začínají v Maicau a Cúcutě na kolumbijské severovýchodní hranici a v Santa Eleně de Uairén na severu Brazílie. Autobusy  spojující Caracas se západem a jihozápadem odjíždějí z terminálu La Bandera, 3 km od jižně centra. Z terminálu Oriente na východním okraji města ve směru na Barcelonu se dostanete do dalších oblastí v Jižní Americe.

 

Venezuela - Caracas - doprava

Cestovat Caracasem znamená jezdit metrem. Je rychlé, jednoduché, dobře organizované, čisté a levné – a dojedete s ním k většině turistických atrakcí. Můžete si vybrat ze tří tras: trasa 1 je nejdelší a nejpoužívanější, míří z východu na západ po městské ose; trasa 2 míří z centra (Capitolio/El Silencio) jihozápadním směrem k ZOO; a trasa 3 spojuje Venezuelské náměstí s El Valle na jihu. Některá předměstí jsou se stanicemi metra spojena Metrobusem. Metro je v provozu od 5:30 do 23:00 hodin a jezdí v poměrně častých intervalech. Ceny jízdného se liší, ale nejvýhodnější je zakoupit si jízdenku na deset jízd.

 

Caracaský autobusový systém také není špatný, propojuje s centrem všechna předměstí a hlavní příměstské lokality. Dopravu v centru zajišťují carritos, malé autobusy, které stojí asi polovinu jízdného metra pravděpodobně proto, že často uvíznou v dopravních zácpách. Taxi jsou poměrně levné a potřebné v oblastech, kde nejezdí metro. Taxíky v Caracasu nemají taxametry, cenu za přepravu je třeba stanovit před tím, než nastoupíte. Pronájem auta nedoporučujeme: přenechte řízení místním, kteří si vytvořili vlastní chaotický a agresivní styl jízdy a užívejte si jej.

 

« Předchozí l Další »

 

Základní info l Poloha l Svátky l Historie l Letecká a místní doprava l Možnosti zábavy l Zajímavá místa

 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

 

webdesign l © Jiří Částka l www.fotobanka.net